Resultat Höstloppet 5 km i Slottsparken, Malmö 22 november 2014

Hittar ni något som är fel eller någon som saknas, maila Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar. Du måste tillåta Javascript för att visa e-postadressen så kan vi dubbelkolla mot filmen vi tog vid målgången.

KVINNOR

Plac Namn Född Klubb Nr 2.5 km 5 km
1 Andrea Lundkvist 1975 134 10:14 20:26
2 Moa Björnson 1985 Malmö Gerillalöpare 166 10:12 20:52
3 Sara Ivarsson 1987 177 10:40 20:55
4 Frida Olsson 1987 121 11:07 21:38
5 Jenny Norlin 1974 Heleneholms IF 135 11:11 22:36
6 Sara Assarsson 1974 Malmö Gerillalöpare 155 11:13 23:01
7 Bettina Bader 1982 189 11:46 23:38
8 Petra Ekenstierna 1983 122 11:43 23:47
9 Johanna Nilsson 1983 174 11:53 23:52
10 Katharna Vogt 1986 167 12:22 25:02
11 Lisete Åkesson 1962 118 12:32 25:11
12 Edit Andersson 1964 Lonesome Runners 128 12:40 25:18
13 Lisa Stolt 1991 140 13:04 25:55
14 Kristy Termina 1979 191 13:14 26:01
15 Karin Larsson 1963 169 13:01 26:02
16 Catharina Lindgren 1966 117 13:02 26:14
17 Liselott Lading 1978 193 13:51 27:26
18 Ida Andersson 1986 180 14:10 27:33
19 Lena Schnaible 1984 149 13:35 27:46
20 Camilla Öyen 1985 194 13:53 27:50
21 Lena Viberg 1982 204 14:21 28:01
22 Nena Komad 1999 Öresunds FK 115 14:15 28:04
23 Anna Saananto 1988 203 14:23 28:11
24 Raminta Venskutonyte 1983 163 13:57 28:35
25 Nanna Björnson 1952 Spring Åmål 165 13:56 28:37
26 Madeleine Nilsson 1986 153 15:16 30:34
27 Denise Sjöberg 1989 151 15:18 30:35
28 Erika Fodor 1996 129 15:30 33:10
29 Åsa Osberg 1973 198 16:23 34:52

Arzu Fidan 1982 182 16:59 DNF

Estrid Hassbring 1996 132 15:22 DNF

Alexandra Antgren 1996 160 12:19 DNF

MÄN

Plac Namn Född Klubb Nr 2.5 km 5 km
1 Mattias Ohlsson 1994 Runners´ Store Malmö 106 08:02 16:30
2 Michael Sjöholm 1979 Breakfast Running 120 08:34 17:09
3 Aron Wohlström 1980 SK Ran 109 08:37 17:28
4 Jake Snowdon 1985 105 08:39 17:30
5 Sebastian Persson 1991 Öresund FK 107 08:40 17:33
6 Erik Dahl 1987 Malmö Gerillalöpare 154 08:36 17:35
7 Johan Ewald 1969 Heleneholms IF Triteam 119 08:45 17:47
8 Börje Johansson 1961 Fristad 113 08:43 17:53
9 Ola Cederfeldt 1981 Hyllie Mountain Runners 170 09:01 18:09
10 Keddy Malmberg 1982 Flexforce 175 09:05 18:54
11 Adrian Mehic 1994 Öresund FK 127 09:18 18:56
12 Johan Vallon-Christersson 1973 Malmö Gerillalöpare 164 09:25 19:09
13 Marcus Ekenstierna 1984 Kustjoggarna 123 09:26 19:15
14 Johannes Baff 1974 Bara 126 09:29 19:23
15 Kristian Gustafsson 1985 Malmö Long Distance Runners 150 09:53 19:34
16 Magnus HAgren 1985 Vegan Runners IK 172 09:51 19:37
17 Björn Fröding 1964 Malmö Gerillalöpare 171 09:48 19:44
18 Christian Vartia 1980 101 09:44 19:57
19 Fabian Beijer 1973 Malmö Gerillalöpare 202 09:55 20:15
20 Rasmus Hedin 1979 HTT 136 10:15 20:36
21 Benjamin Weaver 1968 Malmö Löparförening 178 10:08 20:37
22 Olof Eliasson 1980 146 10:22 20:42
23 Pär Birgander 1980 130 10:32 20:51
24 Magnus Andreasson 1979 Flexforce 176 10:10 20:57
25 Christan Rolfsson 1976 Malmö Gerillalöpare 157 10:31 21:06
26 Göran Lindfors 1959 Malmö 104 10:24 21:10
27 Gustav Ledstam 1986 Norra Husby Tjuvfiskeförening 111 10:18 21:11
28 Fredrik Jönsson 1985 143 10:42 21:12
29 Sammi Liljekvist 1987 Vispen 197 10:20 21:32
30 Jimmie Lindfors 1983 Malmö 103 10:34 21:34
31 Jörgen Lindell 1973 Tetra Pak IF 112 10:36 21:39
32 Robert Holley 1973 Malmö Gerillalöpare 138 10:50 21:47
33 Eric Liljeblad 1980 Cigar Runners 131 10:53 21:53
34 Ludvig Wiberg 1988 184 10:26 22:01
35 Trevyn Jundermill 1975 Hyllie Mountain Runners 156 11:04 22:02
36 Tobias Olsson 1980 TGIF Power 133 10:35 22:16
37 Umberto Picchini 1977 Matematikcentrum LU 139 11:10 22:30
38 Anders Kvist 1968 152 10:58 22:31
39 Daniel Yngvesson 1985 142 11:29 22:52
40 Jacob Wiberg 1968 183 11:30 22:56
41 Sture Götrick 1996 192 10:51 23:00
42 Erik Haugland 1988 137 11:25 23:14
43 Magnus Öding 1972 Galleri Ödmo 144 11:22 23:17
44 Mats Hahne 1973 148 11:41 23:22
45 Dennis Overhage 1990 187 11:27 23:23
46 Anders Österlund 1962 188 11:28 23:26
47 Peter Schapiro 1965 116 11:59 23:32
48 Martin Borgqvist 1980 102 11:49 23:54
49 Martin Andersson 1979 145 11:48 24:03
50 Henrik Åkesson 1979 125 12:15 24:14
51 Jasper Gundersen 1986 179 12:39 24:21
52 Emil Johansson 1987 Malmö CK 110 11:57 24:40
53 Viktor Vogt 1987 168 12:24 24:59
54 Salomon Ubilla 1966 181 12:09 25:08
55 Jesper Nordahl 1990 147 11:55 25:38
56 Petter Bryn Kristiansen 1990 196 12:57 25:57
57 Odin Osberg 2006 200 13:32 26:38
58 Mats Olsson 1965 Lindeborgs FF 141 13:34 26:38
59 Anders Håkansson 1965 173 13:39 27:48
60 Torbjörn Nilsson 1951 Tetra Pak IF 108 15:11 29:48
61 Dicko Ghazarian 1980 AC Milan 161 16:01 34:02
62 Terje Osberg 1969 199 17:22 34:15
63 Roger Erenbo 1965 186 16:26 34:51
64 John Erenbo 2003 185 16:28 35:10
65 Mikael Hylén 1975 190 16:15 DNF
66 Marcus Ersson 1983 Skegrie Runz 124 DNS

 

SORTERAT I NAMNORDNING, FÖRNAMN

Namn Född Klubb
Nr 2.5 km 5 km
Adrian Mehic 1994 Öresund FK 127 09:18 18:56
Alexandra Antgren 1996 160 12:19 DNF
Anders Håkansson 1965 173 13:39 27:48
Anders Kvist 1968 152 10:58 22:31
Anders Österlund 1962 188 11:28 23:26
Andrea Lundkvist 1975 134 10:14 20:26
Anna Saananto 1988 203 14:23 28:11
Aron Wohlström 1980 SK Ran 109 08:37 17:28
Arzu Fidan 1982 182 16:59 DNF
Benjamin Weaver 1968 Malmö Löparförening 178 10:08 20:37
Bettina Bader 1982 189 11:46 23:38
Björn Fröding 1964 Malmö Gerillalöpare 171 09:48 19:44
Börje Johansson 1961 Fristad 113 08:43 17:53
Camilla Öyen 1985 194 13:53 27:50
Catharina Lindgren 1966 117 13:02 26:14
Christan Rolfsson 1976 Malmö Gerillalöpare 157 10:31 21:06
Christian Vartia 1980 101 09:44 19:57
Daniel Yngvesson 1985 142 11:29 22:52
Denise Sjöberg 1989 151 15:18 30:35
Dennis Overhage 1990 187 11:27 23:23
Dicko Ghazarian 1980 AC Milan 161 16:01 34:02
Edit Andersson 1964 Lonesome Runners 128 12:40 25:18
Emil Johansson 1987 Malmö CK 110 11:57 24:40
Eric Liljeblad 1980 Cigar Runners 131 10:53 21:53
Erik Dahl 1987 Malmö Gerillalöpare 154 08:36 17:35
Erik Haugland 1988 137 11:25 23:14
Erika Fodor 1996 129 15:30 33:10
Estrid Hassbring 1996 132 15:22 DNF
Fabian Beijer 1973 Malmö Gerillalöpare 202 09:55 20:15
Fredrik Jönsson 1985 143 10:42 21:12
Frida Olsson 1987 121 11:07 21:38
Gustav Ledstam 1986 Norra Husby Tjuvfiskeförening 111 10:18 21:11
Göran Lindfors 1959 Malmö 104 10:24 21:10
Henrik Åkesson 1979 125 12:15 24:14
Ida Andersson 1986 180 14:10 27:33
Jacob Wiberg 1968 183 11:30 22:56
Jake Snowdon 1985 105 08:39 17:30
Jasper Gundersen 1986 179 12:39 24:21
Jenny Norlin 1974 Heleneholms IF 135 11:11 22:36
Jesper Nordahl 1990 147 11:55 25:38
Jimmie Lindfors 1983 Malmö 103 10:34 21:34
Johan Ewald 1969 Heleneholms IF Triteam 119 08:45 17:47
Johan Vallon-Christersson 1973 Malmö Gerillalöpare 164 09:25 19:09
Johanna Nilsson 1983 174 11:53 23:52
Johannes Baff 1974 Bara 126 09:29 19:23
John Erenbo 2003 185 16:28 35:10
Jörgen Lindell 1973 Tetra Pak IF 112 10:36 21:39
Karin Larsson 1963 169 13:01 26:02
Katharna Vogt 1986 167 12:22 25:02
Keddy Malmberg 1982 Flexforce 175 09:05 18:54
Kristian Gustafsson 1985 Malmö Long Distance Runners 150 09:53 19:34
Kristy Termina 1979 191 13:14 26:01
Lena Schnaible 1984 149 13:35 27:46
Lena Viberg 1982 204 14:21 28:01
Lisa Stolt 1991 140 13:04 25:55
Liselott Lading 1978 193 13:51 27:26
Lisete Åkesson 1962 118 12:32 25:11
Ludvig Wiberg 1988 184 10:26 22:01
Madeleine Nilsson 1986 153 15:16 30:34
Magnus Andreasson 1979 Flexforce 176 10:10 20:57
Magnus HAgren 1985 Vegan Runners IK 172 09:51 19:37
Magnus Öding 1972 Galleri Ödmo 144 11:22 23:17
Marcus Ekenstierna 1984 Kustjoggarna 123 09:26 19:15
Marcus Ersson 1983 Skegrie Runz 124 DNS
Martin Andersson 1979 145 11:48 24:03
Martin Borgqvist 1980 102 11:49 23:54
Mats Hahne 1973 148 11:41 23:22
Mats Olsson 1965 Lindeborgs FF 141 13:34 26:38
Mattias Ohlsson 1994 Runners´ Store Malmö 106 08:02 16:30
Michael Sjöholm 1979 Breakfast Running 120 08:34 17:09
Mikael Hylén 1975 190 16:15

Moa Björnson 1985 Malmö Gerillalöpare 166 10:12 20:52
Nanna Björnson 1952 Spring Åmål 165 13:56 28:37
Nena Komad 1999 Öresunds FK 115 14:15 28:04
Odin Osberg 2006 200 13:32 26:38
Ola Cederfeldt 1981 Hyllie Mountain Runners 170 09:01 18:09
Olof Eliasson 1980 146 10:22 20:42
Peter Schapiro 1965 116 11:59 23:32
Petra Ekenstierna 1983 122 11:43 23:47
Petter Bryn Kristiansen 1990 196 12:57 25:57
Pär Birgander 1980 130 10:32 20:51
Raminta Venskutonyte 1983 163 13:57 28:35
Rasmus Hedin 1979 HTT 136 10:15 20:36
Robert Holley 1973 Malmö Gerillalöpare 138 10:50 21:47
Roger Erenbo 1965 186 16:26 34:51
Salomon Ubilla 1966 181 12:09 25:08
Sammi Liljekvist 1987 Vispen 197 10:20 21:32
Sara Assarsson 1974 Malmö Gerillalöpare 155 11:13 23:01
Sara Ivarsson 1987 177 10:40 20:55
Sebastian Persson 1991 Öresund FK 107 08:40 17:33
Sture Götrick 1996 192 10:51 23:00
Terje Osberg 1969 199 17:22 34:15
Tobias Olsson 1980 TGIF Power 133 10:35 22:16
Torbjörn Nilsson 1951 Tetra Pak IF 108 15:11 29:48
Trevyn Jundermill 1975 Hyllie Mountain Runners 156 11:04 22:02
Umberto Picchini 1977 Matematikcentrum LU 139 11:10 22:30
Viktor Vogt 1987 168 12:24 24:59
Åsa Osberg 1973 198 16:23 34:52