Vårloppet 5 km Malmö 2014

Resultat Höstloppet 5 km i Slottsparken, Malmö 29 mars 2014

KVINNOR

 

Plac Namn Klubb 2500 m 5000 m
1 Filippa Gullstrand Saga är bäst-klubben 10:22 21:19
2 Moa 10:43 21:29
3 Carolina Weiss Tetra Pak IF 11:11 22:24
4 Johanna Morin Breakfast Running 11:33 22:54
5 Anna Bergman Breakfast Running 11:48 23:12
6 Malin Malm 11:36 23:22
7 Anki Linderoth Heleneholm Tri Team 11:25 23:22
8 Liisi Nogu Breakfast Running 11:52 23:37
9 Lina Hjertqvist Breakfast Running 11:47 23:39
10 Sara Abrahamsson Breakfast Running 12:01 23:58
11 Kajsa Lind 11:58 24:27
12 Ulrika Ferm 12:19 24:30
13 Carina Johansson 12:18 24:42
14 Jessica Olsson 12:31 24:51
15 Cecilia Malmvik 14:55 24:55
16 Wilma Blanking 12:42 25:10
17 Viktoria Olsson 13:25 25:59
18 Anna gunnarsson 12:57 26:01
19 Susie Faurbrass Kent AC (UK) 13:06 26:05
20 Camilla Nilsson 12:48 26:20
21 Nena Komad Öresund FK 13:12 26:46
22 Malin Norling Vellige IK 13:17 27:39
23 Katja Hjelm 15:16 27:43
24 Moira Nelson 13:42 28:24
25 Agneta Möller 14:04 28:28
26 Fredrika Svensson Vellinge IK 14:58 29:45
27 Beata Andorka Tetra Pak IF 15:08 30:22
28 Helena Knutsson 14:39 30:34
29 Sladana Sarkanovic 15:00 30:49
30 Anita Eskilsson 15:37 30:58
31 Kristina Lemre FC Bellevue 15:01 31:05

 

MÄN

 

Plac Namn Klubb 2500 m 5000 m
1 Mattias Ohlsson Runners Store Malmö 08:04 16:16
2 Victor Carlsson malmö Gerillalöpare 08:34 17:04
3 Erik Dahl Spring Åmål / Malmö Gerillalöpare 08:31 17:05
4 Juan Negreria Heleneholms Tri Cub 08:28 17:21
5 Erik Andersson Pildammarna 08:43 17:40
6 Christoffer Andersson Malmö Gerillalöpare 08:58 18:08
7 Manne Evander Triathlon Syd 09:14 18:17
8 Sebastian Persson Öresund FK 09:09 18:22
9 Johan Vallon-Christersson 09:07 18:29
10 Filip Håhus ESSIQ 09:06 18:31
11 Jens Thuresson 09:30 19:18
12 Adrian Mehic Öresund FK 09:29 19:29
13 Tobias Backgård 10:12 19:48
14 Kevin Gullstrand Öresund FK 09:35 20:00
15 Benjamin Weaver Malmö Löparförening 09:55 20:09
16 Johan Lind Vegan Runners 10:14 20:42
17 Ola Cederfeldt P&B Brardkonsult AB 10:11 20:51
18 Emil Lindahl YOLO 10:45 21:02
19 Rui Nunes 10:19 21:03
20 Daniel Jacobsson SK Skrinnare, Malmö City Skaters 09:56 21:08
21 Miku Lill Malmö Löparförening 10:37 21:24
22 Enrique Herrera Tetra Pak IF 10:40 21:33
23 Tobias Olsson TGIF Power 10:48 21:34
24 Mattias Backan Breakfast Running 10:47 21:35
25 Mikael Andersson Breakfast Running 10:41 21:41
26 Karl Nilsson 10:30 21:48
27 Johannes Håkansson 11:06 21:57
28 Sammi Liljekvist 10:49 22:08
29 Umberto Picchini Matematik Centrum, Lund University 10:57 22:17
30 Juan Munnier 11:13 22:32
31 Bertil Gullstrand
11:42 22:49
32 Peter Linderoth Heleneholm Triteam 11:38 22:50
33 Johan Lembre 11:15 22:58
34 Greger Ahnlund Malmö Löparförening 11:51 23:11
35 Magnus Ödmo Galleri Ödmo 11:22 23:15
36 Benjamin Bergh Marknadsfokus IF 11:24 23:17
37 Jonas Oskarsson YOLO 11:34 23:19
38 Daniel Petersson Breakfast Running 11:53 24:00
39 Jonas Liman 11:50 24:17
40 Mikael Nilsson 12:05 24:29
41 Mats Rydberg 11:32 24:38
42 Åke Frändevi 12:35 24:41
43 Robin Renlund 13:26 25:58
44 Martin Lidgard 13:16 27:50
45 Emil Radelius 13:15 27:51
46 Harald 12:40 27:52
47 Daniel Sjöfors 14:00 28:05
48 Bengt-Åke Jensen Kuta-Mera 15:02 29:32
49 Robert Engel Speedy Engels 14:18 29:41
50 Robert Engel Speedy Engels 14:17 29:42
51 Christoffer Norling Vellinge IK 14:59 29:46
52 Paul Stephenson 14:56 29:53

 

SORTERAT I NAMNORDNING, EFTERNAMN

Efternamn, Förnamn Klubb 2500 m 5000 m
, Harald 12:40 27:52
, Moa 10:43 21:29
Abrahamsson, Sara Breakfast Running 12:01 23:58
Ahnlund, Greger Malmö Löparförening 11:51 23:11
Andersson, Christoffer Malmö Gerillalöpare 08:58 18:08
Andersson, Erik Pildammarna 08:43 17:40
Andersson, Mikael Breakfast Running 10:41 21:41
Andorka, Beata Tetra Pak IF 15:08 30:22
Backan, Mattias Breakfast Running 10:47 21:35
Backgård, Tobias 10:12 19:48
Bertil Gullstrand 11:42 22:49
Bergh, Benjamin Marknadsfokus IF 11:24 23:17
Bergman, Anna Breakfast Running 11:48 23:12
Blanking, Wilma 12:42 25:10
Carlsson, Victor malmö Gerillalöpare 08:34 17:04
Cederfeldt, Ola P&B Brardkonsult AB 10:11 20:51
Dahl, Erik Spring Åmål / Malmö Gerillalöpare 08:31 17:05
Engel, Robert Speedy Engels 14:18 29:41
Engel, Robert Speedy Engels 14:17 29:42
Eskilsson, Anita 15:37 30:58
Evander, Manne Triathlon Syd 09:14 18:17
Faurbrass, Susie Kent AC (UK) 13:06 26:05
Ferm, Ulrika 12:19 24:30
Frändevi, Åke 12:35 24:41
Gullstrand, Filippa Saga är bäst-klubben 10:22 21:19
Gullstrand, Kevin Öresund FK 09:35 20:00
gunnarsson, Anna 12:57 26:01
Herrera, Enrique Tetra Pak IF 10:40 21:33
Hjelm, Katja 15:16 27:43
Hjertqvist, Lina Breakfast Running 11:47 23:39
Håhus, Filip ESSIQ 09:06 18:31
Håkansson, Johannes 11:06 21:57
Jacobsson, Daniel SK Skrinnare, Malmö City Skaters 09:56 21:08
Jensen, Bengt-Åke Kuta-Mera 15:02 29:32
Johansson, Carina 12:18 24:42
Knutsson, Helena 14:39 30:34
Komad, Nena Öresund FK 13:12 26:46
Lembre, Johan 11:15 22:58
Lemre, Kristina FC Bellevue 15:01 31:05
Lidgard, Martin 13:16 27:50
Liljekvist, Sammi 10:49 22:08
Lill, Miku Malmö Löparförening 10:37 21:24
Liman, Jonas 11:50 24:17
Lind , Kajsa 11:58 24:27
Lind, Johan Vegan Runners 10:14 20:42
Lindahl, Emil YOLO 10:45 21:02
Linderoth, Anki Heleneholm Tri Team 11:25 23:22
Linderoth, Peter Heleneholm Triteam 11:38 22:50
Malm, Malin 11:36 23:22
Malmvik, Cecilia 14:55 24:55
Mehic, Adrian Öresund FK 09:29 19:29
Morin, Johanna Breakfast Running 11:33 22:54
Munnier, Juan 11:13 22:32
Möller, Agneta 14:04 28:28
Negreria, Juan Heleneholms Tri Cub 08:28 17:21
Nelson, Moira 13:42 28:24
Nilsson, Camilla 12:48 26:20
Nilsson, Karl 10:30 21:48
Nilsson, Mikael 12:05 24:29
Nogu, Liisi Breakfast Running 11:52 23:37
Norling, Christoffer Vellinge IK 14:59 29:46
Norling, Malin Vellige IK 13:17 27:39
Nunes, Rui 10:19 21:03
Ohlsson, Mattias Runners Store Malmö 08:04 16:16
Olsson, Jessica 12:31 24:51
Olsson, Tobias TGIF Power 10:48 21:34
Olsson, Viktoria 13:25 25:59
Oskarsson, Jonas YOLO 11:34 23:19
Persson, Sebastian Öresund FK 09:09 18:22
Petersson, Daniel Breakfast Running 11:53 24:00
Picchini, Umberto Matematik Centrum, Lund University 10:57 22:17
Radelius, Emil 13:15 27:51
Renlund, Robin 13:26 25:58
Rydberg, Mats 11:32 24:38
Sarkanovic, Sladana 15:00 30:49
Sjöfors, Daniel 14:00 28:05
Stephenson, Paul 14:56 29:53
Svensson, Fredrika Vellinge IK 14:58 29:45
Thuresson, Jens 09:30 19:18
Vallon-Christersson, Johan 09:07 18:29
Weaver, Benjamin Malmö Löparförening 09:55 20:09
Weiss, Carolina Tetra Pak IF 11:11 22:24
Ödmo, Magnus Galleri Ödmo 11:22 23:15